5 Yıldızlı GEOFFREY CHAUCER ile ROMANTİK REN NEHRİ

11 Aralık 2023

Fiyat

Gün

6 gün

Toplam Kişi

40

Yaş Sınırı

+12

Kategori

Gezi Detayları

11 Aralık 2023 / 6 Gün

UÇUŞ DETAYLARI

11 Aralık 2023             İstanbul – Köln                     TK 1671                        09:20 (Kalkış)             10:45 (Varış)

16 Aralık 2023            Stutgart – İstanbul                TK 1706                       18:35 (Kalkış)             23:05 (Varış)

FLAPPER SWING HAKKINDA BİLGİ :

Flapper Swing, Django Reinhardt ve Stephane Grappelli'nin izinden giden akustik bir caz manouche grubudur.Ritm gitar, solo gitar, kontrabas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alır. Repertuarlarında D.Reinhardt besteleri ve 1920-30'ların caz standartlarına yer veren grup dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatır.

 

Gezi Planı

1.Gün (11 Aralık 2023)

İstanbul – Köln 

İstanbul Havalimanı’nda saat 07:00’da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK 1671 seferi ile 09:20’de Köln’e yolculuk. 10:45’te varış sonrası bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Köln şehir turu. Şehirde görülecek ilk yapı Köln Katedrali olacaktır. İstasyon meydanında yükselen yapı 12 yüzyılda inşasına başlanmış ve yaklaşık 600 yıl sonra 1880 yılında açılmıştır. 157 metre yüksekliğinde çan kulesine sahip olan katedral bitmeyen inşaat olarak ünlenmiştir. Meydanın bir ucuna bağlanan alışveriş caddesinde serbest vaktimiz olacak.

24 saat canlı olan cadde, kalabalık bir yaya trafiğine sahiptir. Turumuzun ardından Köln’de bulunan 5* Geoffrey Chauser’a transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği gemide. Saat 21:00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2.Gün (12 Aralık 2023)

Koblenz (Loreley Geçişi – Rüdesheim)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Almanya’nın en güzel beldelerinden biri olan Koblenz’de rehberimiz eşliğinde keyifli bir yürüyüş turu yapacağız. Mosel Nehri’nin Ren Nehri’ne döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski Şehir, Florinsmarkt Meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş.

Gemimizin hareketi ile birlikte Romantik parkur olarak adlandırılan Loreley Bölgesi’nde seyir yapacağız. Ren Nehri’nin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek saat 20:00’de Rüdesheim’e varış. Gemimiz Rüdesheim’de demirli kalacaktır. Öğle ve akşam yemeği ve konaklama 5* Geoffrey Chauser’da.

3.Gün (13 Aralık 2023)

Rüdesheim – Speyer

Gemide alacağımız kahvaltının ardından, Ren nehrinin kalbinde, Loreley Vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasaba hüviyetindeki Rüdesheim gezisi. Kasabadaki turistik tren ile Siegfried’s Müzik Aletleri Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyareti sonrası yürüyerek şehir turumuza devam ediyoruz.

Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Drosselgasse caddesinde “Rüdesheimer coffee” içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Gemimiz saat 13:00’da hareket edecektir. Öğle ve akşam yemeği ve konaklama 5* Geoffrey Chauser’da. Gemimiz gece yarısı Speyer’a varacak ve burada demirli kalacaktır.

4.Gün (14 Aralık 2023)

Speyer (Heidelberg – Baden Baden)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. Almanya’nın matbaa ve baskı makineleri ile ünlü olan, nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu bu güzel kenti gezmeye başlıyoruz. Heilderberg Sarayı, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasına yer alan Heiligegistkirche (Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Daha sonra bu güzel kentten ayrılıp Baden-Baden şehrine doğru yola çıkıyoruz.

Tarihi Kara Orman Bölgesi’nin incisi Baden Baden kenti, 18. yüzyıl sonrası Avrupa Aristokrasisi için vazgeçilmez bir zarafet ve dinlence merkezi olmuştur. Şehir turumuzda Dostoyevski’nin Kumarbaz Romanı’nın geçtiği tarihi Casino Binası, bir zamanlar Rus Aristokrasisin doldurduğu Lichtentaller Allee Caddesi civarındaki zarif konaklar ziyaret ettikten sonra gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Geoffrey Chauser’da (Bugün öğle yemeği kumanya olarak verilecektir).

5.Gün (15 Aralık 2023)

Strasbourg (Colmar – Riquewıhr)

Gemide alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Colmar & Strazburg şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strasbourg’u panoramik olarak keşfederken göreceğimiz yerler arasında Avrupa Birliği Konseyi, Parlamentosu, İnsan Hakları Mahkemesi, Ren Sarayı, Milli Kütüphane, Strasbourg Üniversitesi, Rohan Sarayı önemli pek çok noktamızın arasında yer almakta.

Günümüzde Avrupa Birliği’nin en önemli karar verme organlarını barındıran üç şehirden biri olması sebebiyle Avrupa başkenti olarak anılan şehir; tarihi dokusu, önemi ve üniversitesi ile Avrupa’nın en önde gelen şehirlerinden biridir. Daha sonra öğle yemeği için gemimize geri dönüp akşamüzeri son yılların yükselen yıldızı Colmar’ı ziyaret edeceğimiz bu keyifli turumuzda gemimizden hareket ertesi yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla önce Alsas şarap rotası üzerinde üzüm bağları arasında yer alan bizleri şirinliği ve renkli evleriyle Colmar’a hazırlayacak Riquewihr’e ulaşıyoruz. Buradaki küçük yürüyüş ve fotoğraf molamızın sonrasında Colmar’a ulaşıyoruz. Colmar’ın labirentvari renkli sokakları, şirin dükkanları ve Hansel ve Gretel masallarını andıran yapıları arasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzle Küçük Venedik Bölgesi’de dahil olmak üzere pek çok noktayı keşfedeceğiz. Burada Avrupa’nın en güzel Noel Pazarları’ndan birini ziyaret edeceğiz.

Colmar’da geçireceğimiz vaktimizin ertesinde gemiye dönüş ve geceleme.

6.Gün (16 Aralık 2023)

Strasbourg – Stuttgart – İstanbul

Gemide alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip, Stuttgart’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte hem bir mimari tasarım harikası, hem de koleksiyonun sunumu ile eşsiz bir müzecilik dehası olan Mercedes Benz Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Mercedes-Benz Müzesi, ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Bu yolculuk, iki spiral strüktürün tanımladığı kronolojik rotayla sağlanmış.

Merkezi bir atrium etrafında kurgulanmış olan bu iki spiral rota, müzenin sergi mekanları boyunca yapının içinde gittikçe aşağı iniyor ve birbirinin içine geçiyor. Rotalardan bir tanesi araba koleksiyonu etrafında; diğeri ise markanın tarihini anlatan sergiler etrafında dolanıyor. Bu benzersiz ziyaret sonrası Stuttgart merkezinde serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra havalimanına transfer. TK 1706 seferiyle 18.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.25’te İstanbul’a varış.

 

Gezi Ücreti

Gezi Ücreti

Standart Dış Kabin (16 m2 ) : 1600 Euro                                       (Bej renkle işaretli odalar)

2.Kat French Balkonlu Kabin (18 m2 ) : 1850 Euro                  (Yeşil işaretli odalar)

2.kat junior süit (23 m2 ) : 2000 Euro                                             (Turuncu renkle işaretli odalar)

3.kat French Balkonlu Kabin (18 m2 ) : 1950 Euro                    (Sarı işaretli odalar)

3.kat junior Suit ( 23 m2 ) : 2100 Euro                                             (Pembe renkle işaretli odalar)

3.kat Gerçek Balkonlu süit (28 m2 ) : 2250 Euro                        (Mavi renkle işaretli odalar)

Neler Dahil?

 • Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Gemide tam pansiyon konaklama ve ara ikramlar
 • Yemeklerde alınacak sınırlı içecekler (şarap, bira, meşrubat, su)
 • Saat 17:00 kurabiye, çay / kahve ikramları
 • Gemimize davet edilen “Flapper Swing” adlı grubun vereceği üç konser (müzik ve konserler 1920’ler temalı ve jazz/ swing ağırlıklıdır)
 • Belirtilmiş olan tüm geziler ve müze giriş ücretleri
 • Gemide wifi kullanımı
 • Mesleki zorunluluk sigortası, zorunlu seyahat sağlık sigortası

Neler Dahil Değil?

 • Kişisel harcamalar
 • Gemide barlarda alınacak içecekler (açık su hariç)
 • Minibar
 • Günlük kişi başı 12 eur personel bahşişi
 • Gerekli vize ücreti (Schengen vizesi)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • İlk gün ve Son gün öğle yemekleri

Geziye katıl

Hemen bizimle iletişime geç

Login

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email