Adriyatik’ten Akdeniz’e Uzanan Bir Cennet PUGLIA

29 Mayıs 2024

Fiyat

Gün

5 gün

Toplam Kişi

40

Yaş Sınırı

+12

Gezi Detayları

Saffet Emre TONGUÇ ve Serda BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde

29 Mayıs 2024 / 5 Gün

 

Adriyatik'ten Akdeniz'e uzan İtalya'nın saklı cenneti Puglia,  masalsı sokakları, turkuaz koyları ve

muhteşem coğrafyası ile büyülüyor.

Leziz İtalyan yemekleri ve tarih kokan sokaklarıyla unutulmaz bir deneyim

LEA JOURNEYS ayrıcalığı ile sizi bekliyor.

 

UÇUŞ DETAYLARI :

29 Mayıs 2024              İstanbul – Bari          TK 1465           18:25 (Kalkış)             19:30 (Varış)

02 Haziran 2024          Bari – İstanbul          TK 1466           20:20 (Kalkış)              23:20 (Varış)

Gezi Planı

1.Gün (29 Mayıs 2024)

İstanbul – Bari

İstanbul  Havaalanı  Türk  Hava  Yolları  kontuarında  sabah  15:00’de  buluşma.  Bilet,  bagaj  ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1465 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:25’de Bari’ye hareket ve yerel saat ile 19:30’da varış. Varışımızı takiben özel otobüsümüz  ile otelimiz Borgo Bianco'ya doğru yola çıkıyoruz. Girişte hoş geldiniz içkilerimizi aldıktan sonra odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğini ve geceleme otelde.

2.Gün (30 Mayıs 2024)

Bassa Murgia & Bari

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Bassa Murgia'ya bölgesine hareket ediyoruz. Bu bölge; Primitivo şarabına ve mozzarella peynirine ev sahipliği yapması ile bilinir. Putignano'nun güzel, sakin ve kirlenmemiş kırsalında yüksek kaliteli ve sağlıklı salam ve peynir üreten bir çiftlik evini ziyaret ediyoruz. Bu çiftlik yerel organik ürünler üretip satmaktadır ve kendini çevresel açıdan sürdürülebilir ve sağlıklı gıda üretimini teşvik etmeye adamıştır.

Daha sonra Adriyatik Denizi'nde bulunan Puglia'nın başkenti Bari şehrini keşfetmeye gidiyoruz. Güney İtalya'nın ikinci ekonomik merkezi olmakla birlikte Bari; limanı, üniversitesi ile ünlüdür. Aynı zamanda bazilikası ile Aziz Nicholas'ın şehri olarak kabul edilir. İtalya'daki en uzun deniz kıyısına sahiptir ve eski şehri "Bari Vecchia" adeta dar sokakların, kokuların ve renklerin bir karışımıdır. Bari'ye varışımızı takiben merkezde ünlü bir restoran olan Opera'da öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Bari şehir turumuz başlıyor. Şehir turunun ardından Bari'de serbest zaman. Akşam yemeğimiz için çok özel bir yer olan Masseria San Domenico gidiyoruz. Bir İtalyan “aperitivo’sunun” ardından akşam yemeğimizi alıyoruz.Geceleme otelimizde.

3.Gün (31 Mayıs 2024)

Polignano a Mare & Alberobello

Sabah kahvaltısının ardından Polignano a Mare'ye hareket ediyoruz. Polignano a Mare; Adriyatik kıyısında eşsiz bir kasaba ve şarkıcı-söz yazarı, uluslararası üne sahip "Volare" şarkısıyla tanınan Domenico Modugno'nun doğduğu şehirdir. Eski Şehir, çiçekli balkonların ve sokakların gerçekten şiirsel ve hareketli bir manzara yarattığı denize bakan kayalıklar üzerinde yer almaktadır.  Polignano  a  Mare,  çevre  ve  su  kalitesi  standartları  nedeniyle  FEE tarafından Mavi Bayrak sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Burada serbest zamanımız olacak.

Daha sonra Alberobello'ya doğru yola çıkıyoruz. "Trullo D'Oro" restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitiminde Alberobello şehir turumuza başlıyoruz. Alberobello, tepelerde yer alan ve trulli'leriyle ünlü küçük bir kasabadır. Trullo, küçük, kuru taştan inşa edilmiş, konik çatılı, geleneksel bir Puglia evidir. Aynı zamanda Alberobello, trulli'nin dünya başkenti ve bir UNESCO koruması altındadır. Şehir turumuzun  ardından fotoğraf  çekmek  ve  bu  eşsiz bölgeyi gezmek için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi Terrazze Monachile’de alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün (1 Haziran 2024)

Castello Monaci & Lecce

Sabah kahvaltımızın ardından Salento bölgesine hareket ediyoruz. 3.000'den fazla zeytin ağacı ve 200 hektarlık bir üzüm bağı, güneş tarafından aydınlatılan harika bir atmosfere sahip Castello Monaci'yi ziyaret ediyoruz. Castello Monaci arazisi içinde müthiş bir deneyim sizi bekliyor. Şarap tadımı ve şarap müzesi ziyareti ile Salento'nun şarap yapımına yolculuk yapıyoruz. Ardından kalede öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Lecce'ye doğru yola çıkıyoruz.

Çizmenin  topuğunda  bulunan  Tarihi  Lecce,  Salento  bölgesinin  başkentidir.  Aynı  zamanda Lecce, Puglia barok mimarisinin başkenti olarak, yumuşak Lecce taşı kullanılarak gerçekleştirilen birçok sanatsal anıt nedeniyle genellikle "Güneyin Floransa'sı" olarak adlandırılır. Şehir turumuzun ardından Lecce'de serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi Polignano’da Antiche Mura’da aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün (2 Haziran 2024)

Matera & Bari - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Matera'ya hareket ediyoruz.  Eşsiz bir şehir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Matera, Eski Kenti ve Sassi'si ile ünlüdür; muhteşem kayaya kazılmış oyuklar   yüzyıllar   boyunca   ev   olarak   kullanılmıştır.   Bunlar,   kaya   yapı   mimarisinin   ve medeniyetin kanıtı olan kentsel yerleşimler olup 50'li yıllara kadar hala ev olarak kullanılmaktalardı. Matera, Mel Gibson gibi birçok film yapımcısı tarafından kullanılan nefes kesici  doğal  manzarası  nedeniyle  çok  ünlü  hale  gelmiştir.   Matera'da  Palazzo  Del  Duca’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra serbest zamanımız olacak. Serbest zamanın ardından Bari Havaalanı’na transferimiz gerçekleşecek. Burada check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1466 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:20’de varış. HOŞ GELDİNİZ…

Gezi Ücreti

Gezi Ücreti

İki Kişilik Odada Kişi başı        :           4.390.- Euro

Tek Kişilik Oda Farkı                :              890.- Euro

Neler Dahil?

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bari – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 gece, 1.sınıf Masseria Auraterrae'de oda kahvaltı konaklama
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Gezi programında belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tüm transferler
 • Gezi boyunca kullanılacak özel kulaklıklar
 • Tam kapsamlı kaza-sağlık ve iptal sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Lea danışmanlık hizmetleri

Neler Dahil Değil?

 • Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Schengen vize ücreti

Geziye katıl

Hemen bizimle iletişime geç

Login

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email