Berlin’de Muhteşem Bir Hafta sonu

24 Ekim 2024

Fiyat

Gün

4 gün

Toplam Kişi

40

Yaş Sınırı

+12

Gezi Detayları

Dalin Midyat eşliğinde

24 Ekim 2024 / 3 gece – 4 gün          

Berlin, tarih boyunca hem Avrupa'nın hem de dünyanın en önemli ve etkileyici şehirlerinden biri olmuştur. Dinamik yapısı, zengin kültürel mirası ve tarihsel olaylarla şekillenen geçmişi, Berlin'i benzersiz kılan unsurların başında gelir.

Bu şehir, yalnızca tarihi ve politik olaylarla değil, aynı zamanda sanatı, müziği ve yenilikçi ruhu ile de öne çıkmaktadır. Ekim ayında düzenleyeceğimiz çok özel bir hafta sonu gezisinde Berlin’i yakından tanıyacağız.

Uçuş Detayları

24 Ekim 2024        İstanbul – Berlin                    TK 1729            10:00 (Kalkış)            11:45 (Varış)

27 Ekim 2024         Berlin – İstanbul                   TK 1724            19:10 (Kalkış)             00:05 (Varış)*

Gezi Planı

1.Gün (24 Ekim 2024)

İstanbul – Berlin

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar terminalinde sabah 07:30’da buluşma. Bagaj, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1729 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da Berlin’e hareket ve yerel saat ile 11:45’de varış. Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Berlin şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Unter den Linden, Alexanderplatz, Gendermenmarkt ve Karl Marx Allee’yi görecek ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizin ardından geceleme otelimizde.

2.Gün (25 Ekim 2024)

Bergama Müzesi ve Müzeler Adası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından harika bir gün bizi bekliyor. Bugün öncelikle Bergama Müzesi’ni ziyaret edeceğiz ve Müzeler Adası rotasını tanıyacağız. Bergama Müzesi, Klasik Antik Çağlar Koleksiyonu, Yakın Doğu Antik Müzesi ve İslam Sanatı Müzesi adlı üç ayrı müzeden oluşmaktadır.

1910-1930 yılları arasında inşa edilen Bergama, Berlin’in en önemli ve en çok ziyaret edilen müzelerinden birisi olup, Altes, Bode, Neues ve Eski Ulusal Galeri ile birlikte, 1999 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan kentin Müze Adası’nda yer almaktadır. Bergama Müzesi adını; Bergama’da ki Zeus Sunağı’ndan almaktadır.

Helenistik dönemin başyapıtlarından birisi olan Bergama’daki Zeus Sunağı 1910’da Türkiye’den Berlin’e götürülmüş, bu sırada Bergama Müzesi’nin inşasına başlanmıştır. Bergama Müzesi’nde sergilenen en önemli eser Zeus Sunağı (şu anda halka açık değil) olmakla birlikte ayrıca Milet kentinin Pazar Kapısı ile İştar Kapısı da diğer önemli eserlerdir.

Öğleden sonra serbest zaman. Bu akşam yemeğimizi Berlin’in en özel restoranlarından birinde alacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün (26 Ekim 2024)

Duvar & Hitler, II.Dünya Savaşı Gezisi

Kahvaltımızın ardından bugün II.Dünya savaşı yıllarına gidiyoruz ve meşhur Brandenburg kapısını, bir zamanlar Berlin duvarı olan ve günümüzde belki de dünyanın en uzun açık hava galerisi olan East Side Gallery’i ve Checkpoint Charlie’yi gezecek, Hitler ve II.Dünya Savaşı hikayelerini dinleyeceğiz.

Öğleden sonra alışveriş imkanları için serbest zaman. The Dutch Quarter bölgesinde yer alan yaklaşık 70 adet antika dükkanı ve alışveriş imkanlarını sakın kaçırmayın. Akşam yemeğimiz ise Parlemoento Binası’nın içinde yer alan Kafer’de. Geceleme otelimizde.

4.Gün (27 Ekim 2024)

Potsdam, Berlin - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Potsdam gezimizi düzenliyoruz. Berlin’e 45 dakikalık bir mesafede yer alan ve ‘bir tür cennet’ olarak tanımlanan Potsdam, yaklaşık 1000 yıllık bir şehir ve UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Pek çok tarihi yapının bulunduğu Potsdam, II. Dünya Savaşı’ndan büyük hasar ile çıksa da ardından yapılan restarasyonun ardından bugünkü güzelliğine kavuşmuş.

Postdam’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından öğleden sonra havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1724 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 00:05’de varış. HOŞ GELDİNİZ…

Gezi Ücreti

Gezi Ücreti

İki Kişilik Odada kişi başı : 1950 Euro
Tek Kişilik Oda farkı : +650 Euro

Neler Dahil?

 • Berlin’de 3 gece 1.sınıf otelde oda+kahvaltı konaklama
 • Sayın Dalin MİDYAT Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Gezilerde yer alabilecek tüm giriş ücretleri
 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Tam kapsamlı kaza, sağlık ve iptal sigortası
 • Gezilerde kullanılacak profesyonel kulaklıklar
 • Tüm transferler
 • Lea danışmanlık hizmeti

Neler Dahil Değil?

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Berlin – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilenler dışında kalan öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı

Geziye katıl

Hemen bizimle iletişime geç

Login

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email