Paris, Sen Nehri, Normandiya Sahilleri & Fahir Atakoğlu Konseri

26 Ekim 2023

Fiyat

$0

Gün

5 gün

Toplam Kişi

20

Yaş Sınırı

12+

Kategori

Gezi Detayları

Geleneksel Nehir Turları’mızı, 2023 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını kutlayacağımız çok özel bir tarihte gerçekleştiriyoruz.

Sayın Fahir ATAKOĞLU’nun bizlere Özel Konseri, Sayın DJ Suat ATEŞDAĞLI’nın Performansı ve Sayın Dinçer GÜNER’in astroloji üzerine düzenleyeceği semineri ile bambaşka bir yolculuk, bu gezimizde sizleri bekliyor.

Değerli danışmanlarımız; Sayın Saffet Emre TONGUÇ ve Sayın Serda BÜYÜKKOYUNCU ile birlikte diğer profesyonel rehberlerimizin eşliğinde düzenleyeceğimiz bu gezimizde Paris, Conflans, Versailles Sarayı, Roche Guyon Şatosu, Giverny, Monet’in Bahçeleri, Vernon Kasabası ve güzeller güzeli Honfleur’u keşfedeceğiz…

Uçuş Bilgileri
26 Ekim 2023 İstanbul – Paris TK 1821 07:00 (Hareket) 09:40 (Varış)
30 Ekim 2023 Paris – İstanbul TK 1828 18:55 (Hareket) 00:20* (Varış)

5 Yıldızlı Cruise Brands Özel Gemisi Hakkında Bilgiler
Seine Nehri’nin en lüks gemilerinden biri olarak kabul edilen 5 Yıldızlı Deluxe SCENIC GEM gemimizde, sadece 55 misafir kabini bulunmakta… Maksimum 110 misafirimizin yer alacağı gemimizde HER ŞEY DAHİL (Tüm yiyecekler, alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir) konsepti uygulanmaktadır.

Gemi personeli servis ücreti (bahşişler), tam kapsamlı wi-fi, özel butler servisi, geniş kabin ve suitleri ile 1.Sınıf hizmet veren Scenic Gem’de sizleri ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Gezi Planı

1.Gün (26 Ekim 2023)

İstanbul – Paris
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, Cruise Brands kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1821 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00’de Paris’e hareket ve yerel saat ile 09:40’de varış.

Varışımızı takiben yapılacak şehir turunda Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı, Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis Binası, Napoléon’un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları’nı profesyonel rehberlerimiz eşliğinde gezeceğiz.

Akşam üzeri saatlerinde otelimize transfer. Odalarımıza yerleşme ve Akşam Yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün (27 Ekim 2023)

Opera Meydanı, Paris ve Gemimize yerleşme
Otelimizde alacağımız Sabah Kahvaltısı’nın ardından Opera Meydanı yürüyüşü ve Alışveriş Gezisi. Öğle saatlerinde 5 yıldızlı gemimize transfer. “Hoş Geldiniz Kokteyli” ve odalarımıza yerleşme. Akşam Yemeği’mizin ardından gemimiz Paris ışıkları ve Eiffel Kulesi manzarası ile hareket edecektir. Geceleme gemimizde.

3.Gün (28 Ekim 2023)

Conflans, Versailles Sarayı, Dinçer Güner, La Roche Guyon Şatosu ve Fahir Atakoğlu Konseri
Sabah erken saatte Conflans kasabasına varıyor ve Versailles Sarayı gezisine çıkıyoruz.

Versailles Sarayı, XIV.Louis’in kraliyet mahkemesini Paris’ten taşıdığı 1682’den, kraliyet ailesinin geri dönmeye zorlandığı 1789’a dek krallığın politik gücünün merkezini oluşturmuştur. Bu dönemde krallığın tüm siyasi ve kültürel hayatı, Güneş Kralı (Le Roi-Soleil) olarak bilinen XIV. Louis etrafından örgütlenmişti.

Versailles Sarayı aslında “Av Etkinliklerinin” üssü konumunda, 1623 yılında XIII.Louis için yapılmış bir şatodur. 1631 yılında şato genişletilmiş ve Fransız usülü bahçelerle süslenerek kraliyet gezileri için özel bir yer hale getirilmiştir. 1661’de XIV.Louis, Versailles Av Kulübesinin kraliyet konutuna dönüştürülmesi için de emir vermiştir.

Bu muhteşem saray gezimizin ardından gemimize dönüyor ve hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde gemimizin
“Her şey Dahil” konseptinin keyfini çıkarıyor ve Sayın Dinçer GÜNER ile kahve keyfi yapıyoruz.

Akşam üzeri gemimiz oldukça etkileneceğiniz bir şatoya varıyor ve sadece grubumuza özel olarak açılacak saatte La Roche Guyon Şatosu’nu keşfediyoruz. Bu şatoda Dehlizler, Burçlar, Kuleler, Mahzenler ve çok keyifli bir bahçeyi ziyaret edecek ve gün batımının keyfini çıkaracağız.

Bu akşam gemimizde alacağımız Akşam Yemeği’nin ardından Senfonik Eserler, Film Müziği ve Caz Müziği alanlarında tanınan uluslararası ödüllü besteci ve piyanist Sayın Fahir ATAKOĞLU’nun gemimizde vereceği “Cumhuriyet Balosu Özel Konseri’ne” katılıyoruz. Bu harika gecenin ardından geceleme gemimizde.

4.Gün (29 Ekim 2023)

Giverny, Vernon ve Monet’in Bahçeleri
Sabah Kahvaltı’mızı gemimizde alıyor ve ardından harika bir güne daha başlıyoruz. Öncelikle Giverny’de sanat atölyeleri ve hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edecek,ardından İzlenimci Ressam Claude Monet’in kendi elleriyle yarattığı ve “En Büyük Şaheserim” dediği Giverny’deki Cennet Bahçesi’nde gezineceğiz.

Bugün müze olarak korunan bahçe, her yıl binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor. Son dönem resimlerinin, özellikle Nilüfer Tabloları’nın en büyük ilham kaynağı…

Bahçe üç ayrı bölümden oluşuyor: Evinin hemen yanında, tipik, duvarlarla çevrili Clos Normand Bahçesi, Latin çiçeklerinden (Nasturtium) bir halı üzerinde, gül kemerlerinin altından geçen Grande Allée ve Mor Salkımlar sarkan Japon köprüsüyle bir su bahçesi… Adeta Monet’nin yaşayan tuvalleri gibi…

Öğle saatlerinde gemimize dönüyoruz ve Öğle Yemeği’nin ardından Gotik Kilisesi, Güzel Sanatlar Müzesi, 12.yüzyıldan kalma kaleleri ve ünlü değirmeni ile ünlü Vernon’u gezeceğiz. Vernon kasabasında oldukça şık kafeleri ve butikleri keşfedeceksiniz.

Gemimize dönüşümüzün ardından Akşam Yemeği’mizi alıyor ve Cumhuriyet’imizin 100.yıl kutlamalarına Sayın DJ Suat ATEŞDAĞLI ile devam ediyoruz. Bu özel gecede; bayan misafirlerimizin kırmızı, beyaz renklerin ön planda olduğu şık gece kıyafetlerini, erkek misafirlerimizin ise siyah takım elbiselerini yanlarında getirmelerini özellikle rica ediyoruz. Geceleme gemimizde.

5.Gün (30 Ekim 2023)

Honfleur, Paris – İstanbul
Sabah Kahvaltı’mızı gemimizde alıyor, ardından sanatsal ve tarihsel açıdan çok özel bir kasaba olan Honfleur’de yürüyüş turumuza başlıyoruz. Dar sokaklarında birbirinden güzel evleri, butikleri geziyor ve 15.yüzyıldan kalma ahşap Saint Catherine Kilisesi’ni fotoğraflıyoruz.

Gezi sonrası Öğle Yemeği için gemimize dönecek ardından Charles de Gaulle Havaalanı için yola çıkacağız. Havaalanına varış, pasaport ve bagaj işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1828 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:55’de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 00:20'de varış. HOŞ GELDİNİZ…

Gezi Ücreti

Gezi Ücretleri

(19 m²) İki Kişilik BALKONLU SUITE’de Kişi başı (Orta kat) : 3850€
(21 m²) İki Kişilik DELUXE BALKONLU SUITE’de Kişi başı (Orta kat) : 3990€

(19 m²) İki Kişilik BALKONLU SUITE’de Kişi başı (Üst kat) : 3990€
(21 m²) İki Kişilik DELUXE BALKONLU SUITE’de Kişi başı (Üst kat) : 4090€

(28 m²) İki Kişilik ROYAL BALKONLU SUİTE’de Kişi başı (Üst kat) : 4590 Euro
(42 m²) İki Kişilik ROYAL 1 ODALI BALKONLU SUİTE’de Kişi başı (Üst kat) : 4990 Euro

Tek Kişilik Suite Farkı : 1890 Euro

Neler Dahil?

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Paris – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 5 yıldızlı deluxe Cruise Brands özel gemisi (Scenic Gem) ile Seine Nehri & Normandiya gezisi
 • Paris’te 1 gece 1.sınıf otelde oda + kahvaltı konaklama
 • Gemimizde her şey dahil konsepti ile konaklama (sabah, öğle ve akşam yemekleri, alkollü ve alkolsüz içecekler, sıcak içecekler, kokteyller dahil, high premium içkiler hariçtir)
 • Sn. Saffet Emre Tonguç, Sn. Serda Büyükkoyuncu ve profesyonel rehberler eşliğindeki tüm geziler
 • Sn. Fahir Atakoğlu’nun LEA Journeys misafirlerine özel konseri
 • Sn. DJ Suat Ateşdağlı’nın özel performans gecesi
 • Sn. Dinçer Güner’in astroloji semineri
 • Gemide ücretsiz Wi-Fi hizmeti
 • Gemideki personel servis ücreti (bahşişler)
 • Havaalanı ve liman vergileri
 • Tüm transferler
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tüm gezilerdeki özel kulaklıklar
 • Tam kapsamlı sağlık, kaza ve iptal sigortası (70 yaş ve üzeri misafirlerimizden % 100 sürprim farkı tahsil edilmektedir)
 • LEA Danışmanlık Hizmetleri

Neler Dahil Değil?

 • Schengen vize ücreti
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Özel harcamalar

Geziye katıl

Hemen bizimle iletişime geç

Login

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email